Pakiet urologiczny. Zdrowy Pan

  • PAKIET UROLOGICZNY Zdrowy Pan

Rak prostaty

Rak prostaty to jeden z najczęstszych nowotworów u mężczyzn po 50. roku życia. W Polsce choroba ta zajmuje w populacji męskiej trzecie miejsce wśród przyczyn zgonów na choroby nowotworowe. Rak prostaty we wczesnej fazie nie powoduje żadnych dolegliwości. Wykrycie go w początkowej, bezobjawowej fazie przez urologa, gwarantuje możliwość zastosowania radykalnej terapii i zwiększa prawdopodobieństwo pełnego wyleczenia. Dopiero w zaawansowanym stadium rak prostaty powoduje dolegliwości podobne do tych, które obserwuje się w łagodnym rozroście gruczołu krokowego, należą do nich:

częstsze oddawanie moczu w nocy i w dzień
parcie na mocz typu naglącego
zaleganie moczu w pęcherzu
słabszy strumień oddawanego moczu
niekiedy całkowite zatrzymanie moczu
zaburzenia erekcji
krew w moczu lub spermie

Wczesne wykrywanie raka prostaty

Wczesnemu wykrywaniu raka prostaty służy regularne badanie gruczołu w poradni urologicznej. Badania kontrolne zaleca się przeprowadzać systematycznie co najmniej raz w roku:

mężczyznom, którzy przekroczyli 45 rok życia
w przypadku pojawienia się objawów zaburzeń w oddawaniu moczu
gdy w najbliższej rodzinie stwierdzono zachorowania na raka stercza

Profilaktyczny pakiet urologiczny obejmuje konsultację lekarską oraz następujące badania diagnostyczne:

Badanie stercza per rectum

Polega na ocenie stanu gruczołu palcem przez odbytnicę. Jest to badanie podstawowe, któremu mężczyźni powinni być poddawani raz w roku. Badanie przez odbytnicę najszybciej i stosunkowo bezbłędnie wykrywa miejscowe zmiany stercza.

Badanie krwi
Przeprowadza się celu określenia stężenia markera nowotworowego charakterystycznego dla raka stercza – tzw. antygenu PSA. W surowicy krwi PSA ulega wzrostowi w stanach zapalnych i głównie w raku stercza. Dzięki temu możliwe jest wykrycie choroby w jej bezobjawowej fazie.

Badanie ultrasonograficzne
Badanie USG przez powłoki brzuszne umożliwia ocenę nerek, pęcherza moczowego, wymiarów i budowy stercza oraz objętości moczu, jaka pozostaje w pęcherzu po zakończeniu jego oddawania. W razie potrzeby lekarz może zalecić wykonanie bardziej dokładnego badania USG przezodbytniczego.

Zapamiętaj !
Nowotwór prostaty wcześnie wykryty jest wyleczalny.
Zbadaj swoją prostatę – zanim będzie za późno !

CENA PAKIETU - 220 zł