Pakiet profilaktyczny dla małych dzieci do 12 miesiąca życia

Centrum Medyczne DIAMED w trosce o najmłodszych pacjentów przygotowało pakiet profilaktyczny dla dzieci do 12 miesiąca życia.

  • Pakiet obejmuje:

- konsultację lekarską
- badanie USG jamy brzusznej
- badanie USG stawów biodrowych


  Cena pakietu - 250 zł

 

  • USG bioder u dzieci 

Badania wykonywane są u małych dzieci w przedziale wiekowym 0-24 miesięcy.
Zalecane badanie profilaktyczne mające na celu wczesne rozpoznanie rozwojowej dysplazji stawu biodrowego. Badanie należy wykonać w 4-6 tygodniu oraz  4-5 i 9 miesiącu życia. Systematyczna ocena rozwoju panewki stawu biodrowego pozwala, w przypadku rozpoznania dysplazji, podjąć wczesną interwencję zapobiegającą konieczności wykonywania zabiegów operacyjnych lub upewnić się o prawidłowym rozwoju stawów. Grupę szczególnego ryzyka występowania rozwojowej dysplazji stawu biodrowego stanowią dzieci, u których w rodzinie występował ten problem, dzieci rodzone z położenia pośladkowego, z ciąży mnogiej oraz dzieci wiotkie. 

  • USG brzucha

Badanie wykonywane jest u dzieci w przedziale wiekowym 0-18 lat.
Badanie wykonywane u niemowląt jako badanie przesiewowe, ma na celu wykrycie ewentualnych wad wrodzonych. W każdej grupie wiekowej badanie wykonywane jest ze wskazań lekarskich. Najczęściej wskazanie do wykonania USG brzucha stanowią bóle brzucha, wymioty, niewyjaśniona gorączka, zmiany w badaniu ogólnym moczu, zakażenia układu moczowego. 

 

Rejestracja na badania od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 – 18.00 telefonicznie, pod numerem telefonu 12 371 19 00 lub osobiście w Recepcji.